J. A. Plánický - Opella ecclesiastica

instrumentálně - vokální masterclass

Termín: 23. 8. - 31. 8. 2018

Lektoři:

Gabriela Eibenová /zpěv/   

Veronika Manová /barokní housle/

Helena Matyášová /barokní violoncello/

Lukáš Vendl /basso continuo & korepetice/

Jakub Kydlíček /dirigent/

O projektu:

Provedení Plánického vrcholného díla "Opella ecclesiastica" je ojedinělým projektem v českém prostředí, který kombinuje princip masterclass s nastudováním konkrétního hudebního díla. Projekt je určen studentům a začínajícím hudebním profesionálům se zájmem o hudbu vrcholného baroka - zpěvákům (soprán, alt, bas), instrumentalistům (housle, viola, cello, kontrabas, cembalo, theorba).

Cílem je nastudování a provedení díla na pěti koncertech v místech, které jsou spojeny s působením Plánického (v Manětíně a německém Freisingu), dále pak v malebných koutech severního Plzeňska (Nečtiny, klášter Teplá).

Pro zpěváky je projekt jedinečnou příležitostí intenzivně pracovat pod vedením lektorky, korepetitora a dirigenta na komplexním nastudování a zejména provedení díla za doprovodu barokního orchestru.

Pro instrumentalisty se jedná o příležitost prohloubit své kompetence o zkušenosti s nastudováním uceleného díla vrcholného baroka, práci ve skupině, dobovým smykováním a hrou v barokním ladění a´=415Hz.