instrumentálně - vokální masterclass

J. A. Plánický

23. 8. - 31. 8. 2018

O projektu

Provedení Plánického vrcholného díla "Opella ecclesiastica" bylo ojedinělým projektem v českém prostředí, který kombinoval princip masterclass s nastudováním konkrétního hudebního díla. Projekt byl určen studentům a začínajícím hudebním profesionálům se zájmem o hudbu vrcholného baroka - zpěvákům (soprán, alt, bas), instrumentalistům (housle, viola, cello, kontrabas, cembalo, theorba).

Cílem bylo nastudování a provedení díla na pěti koncertech v místech, které jsou spojeny s působením Plánického (v Manětíně a německém Freisingu), dále pak v malebných koutech severního Plzeňska (Nečtiny, klášter Teplá).

Pro zpěváky byl projekt jedinečnou příležitostí intenzivně pracovat pod vedením lektorky, korepetitora a dirigenta na komplexním nastudování a zejména provedení díla za doprovodu barokního orchestru.

Pro instrumentalisty se jednalo o příležitost prohloubit své kompetence o zkušenosti s nastudováním uceleného díla vrcholného baroka, práci ve skupině, dobovým smykováním a hrou v barokním ladění a´=415Hz.

Lektoři:

Gabriela Eibenová /zpěv/

Veronika Manová /barokní housle/

Helena Matyášová /barokní violoncello/

Lukáš Vendl /basso continuo & korepetice/

Jakub Kydlíček /dirigent/