J. J. I. Brentner

instrumentálně - vokální masterclass

Termín: 8. 8. - 17. 8. 2019

Lektoři:

Gabriela Eibenová / zpěv

Magdalena Malá / barokní housle

Helena Matyášová / barokní violoncello

Lukáš Vendl / basso continuo a korepetice

Jakub Kydlíček / dirigent

O projektu:

Již druhým rokem se budeme věnovat projektu, který je v českém prostředí tak trochu výjimečný. Zahrnuje v sobě totiž princip masterclass společně s nastudováním konkrétního díla. Tentokrát bude středem zájmu dílo Jana Josefa Ignáce Brentnera. Projekt je opět určen studentům a začínajícím profesionálům se zájmem o hudbu vrcholného baroka - zpěvákům (soprán, alt, tenor, bas) a instrumentalistům (housle, viola, violoncello, kontrabas, cembalo, theorba, flauto traverso).

Cílem je nastudování a provedení díla na čtyřech koncertech. Premiéra se uskuteční v Dobřanech u Plzně, kde se J. J. I. Brentner narodil a kde také v poměrně mladém věku zemřel. Další koncerty proběhnou v Manětíně, Plané u Mariánských Lázní a v německém Pfreimdu.

Zpěváci mají jedinečnou možnost pracovat pod vedením lektorky, korepetitora a dirigenta na celkovém nastudování díla a jeho následném provedení za doprovodu barokního orchestru.

Pro instrumentalisty jde o příležitost rozšířit své zkušenosti s nastudováním uceleného díla vrcholného baroka, prací ve skupině, dobovým smykováním a hrou v barokním ladění a´=415Hz.