Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 2017

11.08.2017

Tradice je důležitá, pokud zůstává stále živá a skutečná, pokud se z ní nestane rutina. To nám opravdu zatím nehrozí :). 


Troufáme si tady společně s obláty, kteří jsou duchovními správci manětínské oblasti, zkoušet něco trochu nového, ne úplně běžného pro ně ale ani pro ty, kteří přicházejí, ani pro všechny zapojené umělce.Letošní poutní mši celebroval Mons. František Radkovský, emeritní biskup plzeňský a spolu s ním Mons. Emil Soukup, farář plzeňské katedrály a další kněží. 

Mši svatou doprovázel pěvecký sbor Česká píseň s dirigentem Vojtěchem Jouzou a Martin Kaplan (housle) a Josef Fiala (viola). A malé divadlo o zázraku, který se zde stal před téměř třemi sty lety , zahrály děti a sestry z Koinonie Jan Křtitel. Všem jim moc děkujeme za odvahu a skvělou snahu!Už teď se těšíme, jakým způsobem se zhostí umělci své účasti na takové události příští rok. Je to dobrá možnost se sklidnit a poslouchat... někdy možná něco, čemu úplně nerozumíme a nechápeme... rozdílnost nás všech se někdy může zdát veliká, ale cesta k porozumění vede jen jedna... je to láska.

Prosme za ni, ať se nám jí dostává tolik, kolik dokážeme unést, abychom ji mohli dostatek dávat dál...

Za krásnou pozvánku děkujeme plzeňské výtvarnici Magdaleně Fialové :).