Poutní mše umělců
aneb pouť lívancová
Abychom oslavili Toho, který lidem dává sílu, naději, odvahu a vše další potřebné k tomu, aby mohli tvořit a radovat se a dělit se o tyto dary s ostatními, a protože je to někdy takový malý či větší zázrak, otevřeli jsme po domluvě s obláty novou tradici - Poutní mši umělců aneb pouť lívancovou - v kostele sv. Barbory v Manětíně směřovanou k 11. srpnu. Tento den v roce 1741 se totiž stal na tomto místě zázrak.
Anežka Peterlíková z nedalekých Vladměřic šla žencům pro vodu do studny, která se nachází pod kostelem, a přitom do ní něšťastně spadla. Sv. Barbora ji potom držela nad vodou, než lidé uslyšeli její volání a přišli jí na pomoc. Lívance jsou tam proto, že jednu ze čtyř dřívějších poutí do sv. Barbory tak nazývali poutníci z Vladměřic. A lívance jsou dnes vděčným pohoštěním nejen pro naše umělce :), kterým za jejich pomoc a účast při obnově tohoto místa patří veliký dík!
Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 2022
Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 2021
Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 2019
Tentokrát jsme se museli přesunout do kostela sv. Jana Křtitele na náměstí Manětína. V kostele sv. Barbory, ve kterém se stal zázrak, ke kterému se Poutní mše umělců aneb pouť lívancová váže, se totiž dějí velké věci. Podařilo se nejen téměř dokončit záchranu a opravu vzácných varhan pomocí všech různých uměleckých projektů a díky zásadní pomoci...
Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 2018
Tato pouť do sv. Barbory byla tak trochu ještě více radostná než obvykle. Hlavním celebrantem byl P. Alvaro Grammatica, generální pastýř Koinonia Jan Křtitel, která má sídlo v Liticích u Plzně. A s ním přijela také celá hudba z komunity. Pro mnoho lidí to byl trochu nevšední zážitek.
Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 2017
Tradice je důležitá, pokud zůstává stále živá a skutečná, pokud se z ní nestane rutina. To nám opravdu zatím nehrozí :).
Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 2016
První ročník poutní mše umělců.